چاپ        ارسال به دوست

نشست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی با اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری دو شهرستان بویراحمد و دنا برگزار شد+ تصاویر

نشست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اعضای هیئت مدیره دوره پنجم نظام پرستاری دو شهرستان بویراحمد و دنا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر پرویز یزدان‌پناه در این نشست اظهار داشت: فرصت را غنیمت دانسته تا از خدمات ارزشمند و تلاش‌های شبانه روزی و بی وقفه جامعه پرستاری تقدیر کنم.

وی با تشریح وضعیت منابع اعتباری در کشور به دلیل دشمنی‌های استکبار و اعمال تحریم‌های ظالمانه افزود: بدون شک دغدغه پرداخت مطالبات جامعه پرستاری را داریم و در این زمینه پیگیری‌ها لازم را نیز انجام می‌دهیم.

دکتر یزدان‌پناه با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد کادر درمان پرستاران هستند، خاطرنشان کرد: حضور این قشر در حوزه‌های تصمیم گیری  باید بیش از وضعیت فعلی باشد و داشتن یک نهاد صنفی قوی و مطالبه گر حق آنان است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد یک نهاد صنفی قوی باید پیگیر خواسته‌های به حق پرستاران از راه‌های قانونی باشد، خاطرنشان کرد: رعایت حقوق بیماران و همراه آنان توسط پرستار یک اصل پذیرفته شده است و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

دکتر یزدان‌پناه ایجاد ارتباط نزدیک کادر مدیریتی با پرستاران را ضروری دانست و افزود: در ارتقای پرستاران تنها قانون مد نظر باشد و نباید مسائل سیاسی و دیگر موارد حاشیه‌ای دخالت داده شود.

دکتر غلام‌عباس سبز معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست کادر پرستاری را یک هزار و 505 نفر عنوان کرد و گفت: در این زمینه از میانگین کشوری بالاتر هستیم، ولی شاهد توزیع نامناسب بوده‌ایم به گونه‌ای که پرستاران در داروخانه، آزمایشگاه، درمانگاه و دیگر واحدها مشغول فعالیت هستند.

 

انتهای پیام

 


١٦:٢٠ - چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٩٥٠    /    تعداد نمایش : ١٢٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج